Apraksts

Eksāmeni ir nozīmīgs notikums cilvēka dzīvē, jo tie ir kā dzīves posma vai starpposma noslēgums un biļete uz nākotnes iecerēm, plāniem, mērķiem.  Tāpēc skolēni, studenti nereti liek ļoti lielu uzsvaru un gaidas uz to, ka visam jānotiek veiksmīgi. Tas rada lielu psiholoģisku un fizisku nemieru, spriedzi. Bieži prātā mēdz iejaukties bažīgas, raizīgas domas un pat katastrofālie scenāriji, spēcīgas bailes nepaveikt pietiekami labi vai vispār netikt galā. Eskāmenu trauksme ir specifisks trauksmes paveids. Tā tikt ļoti var pārņemt cilvēku, ka nereti pat ļoti sagatavojies un cītīgi mācījies, labi vielu pārzinošs cilvēks, nespēj tikt galā ar uzdevumiem. Trauksme ir tik liela, ka cilvēks nespēj koncentrēties, fokusēties, smagākajos gadījumos piedzīvo panikas lēkmju simptomus, kas neļauj pilnvērtīgi piedalīties eksāmena uzdevumu risināšanā. Trauksme, kuru ir grūti regulēt, var būt tik spēcīga, ka cilvēks vēl pirms eksāmena var izjust spēcīgus ķermeniskus simptomus - sliktu dūšu, vēdersāpes, galvassāpes, reiboni, paaugstinātu ķermeņa temperatūru. Cieš cilvēka pašsajūta un arī  rezultāti.

Online lekcijā Tu iegūsi iespēju:

- izprast, kas ir eksāmenu trauksme, kā tā izpaužas domās, ķermenī, emocijās

- izprast sevi, savas reakcijas un uzvedības izpausmes saistībā ar eksāmenu trauksmi

- iepazīt savus esošos resursus un iegūt jaunas idejas, pieejas, kā atbalstīt sevi un palīdzēt sev pārvarēt eksāmenu trauksmi

Norises laiks: 23.04.2022. plkst. 10.00-12.00

Lekcijā tiks pielietas aktuālākās psiholoģijas zinātnes un kognitīvi biheiviorālās psihoterapijas pieejas.

Lekcija notiks online vidē. Dienu pirms lekcijas norises uz dalībnieka pieteikumā norādīto e-pasta adresi tiks nosūtīta lekcijas saite.

Inese Elsiņa, PhD

Psiholoģe, KBT psihoterapeite

Tālr.: 26451980

E-pasts: inese@ineseelsina.lv